18.01.2018.
Odwiedza nas 1 gość
  • English
  • Polish

Tu jestem: Strona startowa arrow Galeria


 

Galerie

W tych Kategoriach jest razem 5.309 zdjęć.
Kategorie

koledowanie 9

Zespół Szkół nr 6 uczestniczy w przedsięwzięciach środowiskowych. Jednym z ostaniach ważnych wydarzeń był „Kolędowy most”- czyli z spotkanie przy kładce nad torami. Jego celem było pogłębienie więzi pomiędzy mieszkańcami sąsiednich dzielnic. „Wiele instytucji obejmuje swoim oddziaływaniem zarówno Osiedle, jak i Boguszowice Stare.


jaselka 4
 Jasełka po śląsku (38 zdjęć/zdjęcia)

Przedstawienie Jasełkowe w Zespole Szkół nr 6 to od lat jedno z ważniejszych wydarzeń, którym żyje cała społeczność szkolna. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele czy pracownicy szkoły byli bardzo zaangażowani w przygotowanie całego widowiska. Efekty wspólnej, kilkutygodniowej pracy mogliśmy podziwiać w czwartek 20 grudnia.


zawody 21

Staraniem Stowarzyszenie „DLA DOBRA” oraz Zespołu Szkół nr 6 na krytej pływali MOSiR w Rybniku Boguszowicach zorganizowano 11 grudnia Międzynarodowe Zawody Pływackie. Przedsięwzięcie otrzymało wsparcie z Miasta Rybnika w ramach zadania"Międzynarodowa Integracja Sportowa Rybnik 2017".


dk 2

07 grudnia br. klasy IICu, IIIDp oraz IIICp z paniami Joasią, Bożenką i Danusią Wybrali się do Domu Kultury w Rybniku – Boguszowicach.


modernizacja 55

Zespół Szkół nr 6 w Rybniku świętował w środę 6 grudnia dwie bardzo ważne uroczystości. W siedzibie placówki z udziałem wielu znamienitych gości dokonano oficjalnego oddania szkoły po gruntowej termomodernizacji. Koszt inwestycji zakładający także budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz bieżni wyniósł blisko 4 miliony złotych. Drugim niezwykle ważnym i długo wyczekiwanym momentem było przekazanie i poświęcenie nowego szkolnego busa.

Autor zdjęć: Sławomir Chwołka


radio 1
W ostatnich dniach listopada, w zimowej już aurze uczniowie wzięli udział w wyjeździe do Katowic. Głównym celem wycieczki był koncert edukacyjny w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia.


manufaktura 7
W ramach trwających IX Rybnickich Dni Kariery wolontariusze Zespołu Szkół nr6 w dniu 18 listopada odwiedzili restaurację „Manufaktura Smakowitości” w Boguszowicach, którą prowadzi „Fundacja Zawodowo Pomagamy”.


zubry 44

 „Żubrowisko” w Jankowicach i ogrody Kapias w Goczałkowicach Zdrój to miejsca, które 10 października 2017 roku odwiedziło 15 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami. Zapraszamy do fotorelacji z wycieczki.


spacer 14
 "Spacer po moim mieście" (18 zdjęć/zdjęcia)
Zespół Szkół nr 6 był obok Zespołu Szkół Technicznych koordynatorem działań odbywających się w ramach IX Rybnickich Dni Kariery. Organizatorem przedsięwzięcia była Rybnicka Platforma Poradnictwa Zawodowego.


RDK 1
Zespół Szkół nr 6 był obok Zespołu Szkół Technicznych koordynatorem działań odbywających się w ramach IX Rybnickich Dni Kariery. Organizatorem przedsięwzięcia była Rybnicka Platforma Poradnictwa Zawodowego.


narva 8
Zapraszamy do fotorelacji ze spotkania w Estonii, w ramach realizowanego projektu Erasmus+ "I am Prosperous".


warsztaty 5
Dzięki projektowi Stowarzyszenia DLA DOBRA działającym przy Zespole Szkół nr 6 w Rybniku w dniu 17 października przeprowadzono w naszej szkole warsztaty rzemieślnicze.


zakopane 22
 Zakopane 2017 (40 zdjęć/zdjęcia)
Fotorelacja z wyjazdu do Zakopanego.


nauczyciel 2
Przedstawiamy zdjęcia z akademii przygotowanej przez uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół nr 6 z Rybnika.


parada 22
 Paradnie na paradzie ryb (25 zdjęć/zdjęcia)
Zespół Szkół nr 6 uczestniczył w II rybnickiej paradzie ryb. Tegoroczne przedsięwzięcie wpisało się w Festiwal z Ikrą i odbyło się w sobotę 9 września na rybnickim rynku. Udział reprezentantów szkoły był związany z realizacją projektu Stowarzyszenia „DLA DOBRA”, które otrzymało grant z Miasta Rybnika. Projekt nosił tytuł „Ze smokiem do Krakowa, a z rybą u nas” zakładał wykonanie smoka, który najpierw uczestniczył w zorganizowanej w czerwcu wielkiej paradzie smoków, a następnie został „przerobiony” na rybę i wziął udział w rybnickiej paradzie.


prymusi 9
Koniec roku szkolnego sprzyja podsumowaniom osiągnięć edukacyjnych. Zdobywanie nowej wiedzy, podnoszenie swoich kwalifikacji czy osiąganie sukcesów na różnych polach jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy dopiero stają u progu zawodowej kariery.


znane osoby 14
Spotkanie to odbyło się w bibliotece szkolnej z panią Grażyną Bryła, matką naszego ucznia. Pani Grażyna zaprezentowała swoje prace szydełkowe: ozdoby świąteczne, okienne, na stoły.


oswiecim 24
W poniedziałek 29 maja uczniowie klas zawodowych oraz klasy trzeciej gimnazjalnej wraz z nauczycielami odbyli wycieczkę do Muzeum w Oświęcimiu. Na miejscu przywitał nas przewodnik pan Paweł Grabczak, który oprowadził nas po wielu obiektach i przeprowadził lekcję z naszą młodzieżą pt. „Trudne – proste słowa”.
Uczniowie bardzo poważnie potraktowali „ spacer” po obozie, byli wzruszeni, wzburzeni okrucieństwem, zadawali głębokie pytania przewodnikowi.


Jastrzebie 6
W czerwcowy dzień, początkowo słoneczny, potem nieco deszczowy klasy przysposabiające i gimnazjalne z paniami Anią, Oktawią i Adrianą pojechały do Jastrzębia Zdroju. Celem wycieczki była lekcja muzealna w Galerii Historii Miasta w Jastrzębiu oraz zwiedzanie Parku Zdrojowego i Inhalatorium Solankowego.


a 3
 Misja Apollo (10 zdjęć/zdjęcia)
Uczniowie klas  Ibu, IIa/p , III e/p z paniami Danutą, Oktawią i Adrianą pojechały do Miejskiej Biblioteki Filia nr 8 Smolna. Tam panie bibliotekarki przygotowały bardzo ciekawą lekcję biblioteczną o  pierwszej wyprawie na księżyc.


dni 19
W dniach 3 i 4 czerwca na terenie ogrodów farskich przy miejscowej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywały się „Dni Boguszowic”. Zespół Szkół nr 6 też tam był. Zobaczcie sami.


dzien sportu 6
1 czerwca w Zespole Szkół nr 6 zorganizowano dzień sportu. W integracyjnym współzawodnictwie uczestniczyli także goście czyli młodzież z Gimnazjum nr 7. Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.


oboz 8
 Sport przeciw barierom (16 zdjęć/zdjęcia)
W dniach od 15-19 maja w ramach mikroprojektu regionu Silesia CZ – PL „Sport przeciw barierom” uczniowie Zespołu Szkół nr 6 wraz z opiekunami oraz partnerzy ze szkoły w Hlucinie uczestniczyli w obozie turystycznym. Obóz odbywał się w Republice Czeskiej w miejscowości Lipova Laznie w Sudetach, region Jesenik.


Cieszyn 17
09 maja 2017 w Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie odbyły się szóste obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.


dom 3

Nasi uczniowie po raz kolejny zdobyli wyróżnienia i kwalifikacje do wystawy w plastycznym konkursie organizowanym przez Miasto Radlin,Miejski Ośrodek Kultury i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Radlinie.

Aron Baszczok kl.II Ap Wyróżnienie
Kamila Anioł kl.II Au  Wyróżnienie
Natalia Kosmalska Kl.III Ep Kwalifikacja do wystawy


a 1
 Żyj smacznie i zdrowo! (10 zdjęć/zdjęcia)
W ramach ogólnopolskiego konkursu „Żyj smacznie i zdrowo” 7 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół nr 6 w Rybniku odbył się międzyszkolny konkurs „Ucz się ze smakiem”. Konkurs był adresowany dla uczniów gimnazjum z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. W wydarzeniu wzięły udział 4 szkoły z Rybnika: Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 7 i Gimnazjum nr 19 oraz dodatkowo Szkoła Przysposabiająca Do Pracy.


poetki 4
 Poetki w bibliotece szkolnej (11 zdjęć/zdjęcia)
W ostatnim tygodniu kwietnia gościły w bibliotece szkolnej poetki z naszego regionu.
Uczniowie mieli okazję posłuchać wierszy o jednym z najpiękniejszym dni w roku  -
o  Dniu Matki. To święto obchodzone jest jako wyraz szacunku dla wszystkich matek.


erasmus 11
W dniach 24- 28 kwietnia Zespół Szkół nr 6 w Rybniku gościł przedstawicieli partnerskich placówek z Portugalii, Litwy i Estonii, z którymi współpracujemy w ramach realizowanego projektu Erasmus + "I Am Prosperous". Zapraszamy do fotorelacji.


sympozjum 21
Zespół Szkół nr 6 wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Kształcenia z Cieszyna był gospodarzem międzynarodowego sympozjum pt. „Szkolny model pracy z uczniem ze specyficznymi zaburzeniami w uczeniu się”.  Honorowy sprawował Uniwersytet Śląski w Cieszynie Wydział Etnologii i Nauki o Edukacji. Tematyka międzynarodowego spotkania, w którym uczestniczyli nauczyciele, pedagodzy oraz dyrektorzy placówek ukierunkowana była głownie na dzieci i młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.


rekolekcje 5
 Rekolekcje wielkopostne (12 zdjęć/zdjęcia)
Uczniowie Zespołu Szkół Nr 6 w Rybniku swój czas szczególnego spotkania z Bogiem przeżywali w dniach 27– 29 marca 2017r. Rekolekcje w tym roku prowadził ksiądz Krzysztof Mikiciuk, który na co dzień jest wikariuszem w parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Boguszowicach.


jarmark 2
 Jarmark Wielkanocny (12 zdjęć/zdjęcia)
W dniu 08.04.2017 w domu Kultury w Rybniku Niedobczycach odbył się jarmark Wielkanocny. Wśród wystawców znalazło się również Stowarzyszenie ,,DLA Dobra" działające przy Zespole Szkół nr 6 w Rybniku. Członkowie stowarzyszenia poprowadzili także w tym dniu zajęcia warsztatowe dla odwiedzających jarmark. Było układanie palm wielkanocnych oraz zdobienie wydmuszek metodą decoupage.


bieg 14
W sobotę 25 marca na terenie Nadleśnictwa Rybnik odbyła się trzecia edycja Biegu Kopernika  zorganizowanego przez IV Liceum z Rybnika. Honorowy patronat nad imprezą sprawował prezydent naszego miasta Piotr Kuczera. W sportowym współzawodnictwie uczestniczyła także 4 osobowa reprezentacja Zespołu Szkół nr 6 wraz z opiekunem Tomaszem Marciakiem.


Dni otwarte 2
W pierwszym dni kalendarzowej wiosny 21 marca w Rybniku odbyły się Targi Edukacji. W X edycji przedsięwzięcia uczestniczył również Zespół Szkół nr 6, który zaprezentował swoją ofertę edukacyjną. Oficjalnego otwarcia Targów dokonał zastępca prezydenta miasta Rybnika Wojciech Świerkosz.


oboz 15
W dniu 16 marca odbyło się spotkanie organizacyjne w ośrodku Mala Moravka w Republice Czeskiej gdzie w dniach od 27-31 marca odbędzie obóz narciarki dla młodzieży z Zespołu Szkół nr 6 z Rybnika w ramach projektu „Sport przeciw barierom”. Nauczycie obejrzeli obiekt wraz z zapleczem sportrowo-rekreacyjnym. Ustalono ramowy plan dnia. Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.


rekpol 20
28 marca 2017 szkolnym busem,  Julia, Ola, Mateusz i Sebastian tj. ogrodnicy ze szkoły zawodowej byli na wycieczce zawodowo- dydaktycznej w REKPOLU.


koronki 10
W czwartek 9 marca do biblioteki szkolnej zawitała pani Irena Matysiak, mieszkanka Boguszowic, która kocha góry i Koniakowskie Koronki. Zapraszamy do fotorelacji z tego spotkania.


czechy 12
Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 uczestniczą w sportowej rywalizacji odbywającej się w ramach mikro projektu Euroregionu Silesia. Koordynatorem międzynarodowego przedsięwzięcia jest zaprzyjaźniona z polską placówką Szkoła Zawodowa z Hlucina w Czechach. Zapraszamu do fotorelacji z tego wydarzenia.


warsztaty 29
Na początku grudnia zakończyły się warsztaty terapeutyczno - integracyjne organizowane w naszej szkole z inicjatywy Stowarzyszenia Dla Dobra realizowane przy wsparciu finansowym Miasta Rybnika.


wycieczka 6
 Wycieczka do biblioteki (16 zdjęć/zdjęcia)
W poniedziałek 5 grudnia klasa trzecia Szkoły Przysposabiającej do Pracy pojechała na wycieczkę do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku. W Oddziale Zbiorów Specjalnych powitała nas bibliotekarka pani Małgorzata Drozdek.  Zaprezentowała uczniom książki dla niewidomych i niedowidzących pisane systemem Brailla


regionalny 12
 Tydzień Regionalny za nami (15 zdjęć/zdjęcia)
W dniach od 28 listopada do 2 grudnia w Zespole Szkół nr 6 zorganizowano Tydzień Regionalny. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.


muzeum 22
Listopadowego, aczkolwiek bardzo słonecznego dnia uczniowie z paniami Adrianą, Agnieszką, Izą i Moniką wyruszyli pociągiem do Katowic, zwiedzić  stolicę Śląska, i jego wielką atrakcję –Muzeum Śląskie.


listopad 4
W poniedziałek 14 listopada w Zespole Szkół nr 6 zorganizowano okolicznościową akademię w związku z przypadającą w bieżącym  roku 98 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Każde spotkanie, a zwłaszcza takie jest znakomitą lekcją historii, a także okazją do przypomnienia ważniejszych wydarzeń z dziejów naszej ojczyzny.


stolarz 10
17 października uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do  zakładu stolarskiego.
Wycieczka ta odbyła się w ramach zajęć rewalidacyjnych usprawniających aktywność na rynku pracy oraz wpisała się w obchody VIII Rybnickich Dni Kariery.


Dni Kariery 4
Za nami kolejna VIII już edycja Rybnickich Dni Kariery. Przedsięwzięcie odbywające się w dniach od 17 do 21 października było ukierunkowane na szeroko rozumiane poradnictwo zawodowe. W tym okresie zorganizowano szereg działań w tym konkursów, konferencji czy spotkań, których celem było m.in. dotarcie do młodzieży z przesłaniem, że to od niej samej zależy start w dorosłe życie zawodowe. W Rybnickich Dniach Kariery uczestniczyli także uczniowie Zespołu Szkół nr 6, którzy brali udział w II Międzyszkolnym Dniu z Pasją odbywającym się w ZST.


Dzien Nauczyciela 14
 Dzień Nauczyciela 2016 (16 zdjęć/zdjęcia)
Dzień Nauczyciela w naszej szkole jest za każdym razem inny. Mimo iż obchodzony gdzieś w połowie października jego formuła zmienia się każdego roku. Jesteśmy dobrze zorganizowani i każdy wie co ma robić. Przygotowanie blisko godzinnego widowiska wymagało jednak sporo pracy zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli, którzy również aktywnie włączyli w przygotowania. Było warto zobaczcie sami:)


olimpiada 14
W czwartek 22 września na terenie boiska MOSiR w Rybniku-Boguszowcach odbyła się już po raz piąty Międzynawowa Olimpiada Integracyjna Rybnik 2016. Organizatorami przedsięwzięci byli wspólne Stowarzyszenie DLA DOBRA, Zespół Szkół nr 6. Zadanie otrzymało dotację z Miasta Rybnika.


wakacje 2016 16
 Wakacje 2016 rozpoczęte (20 zdjęć/zdjęcia)
W piątek 24 czerwca dla ponad 100 uczniów Zespołu Szkół nr 6 zabrzmiał po raz ostatni dzwonek w roku szkolnym 2015-2016. Młodzież rozpoczęła dwumiesięczne wakacje. Rozdanie świadectw poprzedziła msza święta odprawiona w intencji nauczycieli, pracowników oraz uczniów placówki przez Proboszcza ks.Krzysztofa Błotko.


prymus 11
W dniach 20 i 21 czerwca w Ognisku Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda” z udziałem władz miasta oraz przedstawicieli Wydziału Edukacji odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów oraz medali Rybickiego Prymusa dla najlepszych uczniów z naszego miasta.


chata 13
10 czerwca 2016 o godzinie 9.45. uczniowie Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku oraz Gimnazjum Integracyjnego nr 7 W Rybniku wyruszyli na wycieczkę do Chlebowej Chaty w Górkach Małych. Wyjazd ten był kolejnym z działań przewidzianych w projekcie ,, Aktywnie spędzamy czas- warsztaty terapeutyczno - integracyjne" realizowanym przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Rybnik.


zielen 24
W piątek 3 czerwca trzecia klasa gimnazjalna naszej szkoły pojechała do zakładu zieleni na wycieczkę zawodoznawczą. Dopisała nam pogoda, co ważne, bo mogliśmy zwiedzić nie tylko szklarnie, ale otwarte uprawy oraz kompostownię odpadów zielonych.


palmiarnia 17
7 czerwca uczniowie klas przysposabiających pojechali  do  Palmiarni w Gliwicach. Pogoda była słoneczna więc wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania parku im. Fryderyka Chopina  w którym znajduje się palmiarnia.


sport 13
 Dzień Dziecka na sportowo (16 zdjęć/zdjęcia)

Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca w Zespole Szkół nr 6 zorganizowano dzień sportu. Rywalizację poprzedził apel z udziałem szkolnej społeczności, na którym poinformowano uczniów o zasadach rozgrywania poszczególnych konkurencji. Z myślą o młodzieży przygotowano szereg atrakcyjnych prób sprawnościowych.


dni integracji 16
Od 5 maja do 23 maja w naszym mieście odbywały się I Rybnickie Dni Integracji. Organizatorem przedsięwzięcia współfinansowanego przez Miasto Rybnik było PSOUU Koło w Rybniku. W projekcie uczestniczył miejskie  placówki działające na rzecz osób niepełnosprawnych w tym Zespół Szkół nr 6. Projekt zainaugurowano 5 maja w Urzędzie Miasta symbolicznym przekazaniem klucza do bram miasta.


Fizyka 9
20 maja w naszej szkole odbyła się druga edycja konkursu doświadczeń z fizyki i chemii „Badam, poszukuję, odkrywam”. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku – DLA DOBRA, przy współpracy finansowej miasta Rybnika.


woda 4
26 kwietnia w ramach „Tygodnia Ekologicznego” uczniowie II klasy gimnazjum przestawili pokaz doświadczeń fizycznych dotyczących właściwości wody. Pokaz ten to efekt końcowy programu „WODA – nie zawsze znaczy to samo”, zajęć prowadzonych od 2 semestru metodą projektu. Zapraszamy do galerii zdjęć.


konkurs 6
 Wiosenny konkurs piosenki (15 zdjęć/zdjęcia)
W czwartek 17 marca w Zespole Szkół nr 6 odbył się „Wiosenny Konkurs Piosenki” czyli przegląd artystycznie uzdolnionej młodzieży. To było bez wątpienia spore wydarzenia dla całej społeczności szkolnej tym bardziej, że młodzież przygotowywała się występów przez kilka miesięcy.


wielkanoc 7
Zapraszamy do fotorelacji z warsztatów, które odbyły się 11 marca 2016roku pt. "Wielkanoc okazją do twórczości".


bal 2
 Karnawałowe szaleństwo (27 zdjęć/zdjęcia)
„Miło szaleć, kiedy czas po temu”....pisał przed wiekami mistrz z Czarnolasu Jan Kochanowski w jednej ze swoich fraszek. Zachęcał, aby odwiesić na kołku problemy dnia codziennego i oddać się szaleństwu. W czasie karnawału jest podobnie.


jeselka 3
 Potrójne Jasełka (46 zdjęć/zdjęcia)
Pod koniec roku kalendarzowego tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Zespole Szkół nr 6 odbyły się Jasełka przygotowane wspólnie przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Tegoroczne wspólne świętowanie było zwieńczeniem projektu „Bądźmy razem-profilaktyka z integracją w tle” współfinansowanego z środków Miasta Rybnika. Realizatorem zadania było Stowarzyszenie „DLA DOBRA” działające przy Zespole Szkól nr 6.


Adrian 21
Zapraszamy do galerii prezentującej zainteresowania Adriana :)


Oktawia 12
W poniedziałek 11 stycznia 2016 roku w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu ”Poznaj inne oblicze znanej ci osoby”.
Uczniowie oczekujący na busy odwożące ich do domów - po zajęciach lekcyjnych - tym razem mieli okazję poznać pasję i spędzić miło czas podczas spotkania  z nauczycielką Oktawią Sandecką. Na co dzień uczy ich ona funkcjonowania w środowisku. Na spotkanie przyszła  z gitarą i śpiewnikami.


konkurs 4
1 grudnia 2015 roku grupka uczniów z paniami Kamilą i Adrianą wyruszały do Częstochowy. Radosną przyczyną tej wycieczki było zajęcie przez naszego ucznia Michała Hubę I miejsca w swojej kategorii w XIX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla Dzieci Sprawnych Inaczej i Specjalnej Troski organizowanym przez Regionalny Ośrodek Kultury oraz Miejską Galerię Sztuki w Częstochowie. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Moje marzenia".


piekarnia 23
W piątek 20 listopada uczniowie klasy trzeciej gimnazjalnej oraz piekarze klasy trzeciej szkoły zawodowej uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Piekarni Pierchała w Rybniku.


plywanie 19
 Zmagania pływackie (21 zdjęć/zdjęcia)
W piątek 20 listopada na krytej pływalni w Rybniku Boguszowcach już po raz 23 zainaugurowano Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Honorowy patronat nad imprezą sprawował prezydent Rybnika Piotr Kuczera i to on oficjalnie dokonał otwarcia zawodów.


Dni Kariery 9
 Rybnickie Dni Kariery 2015 (16 zdjęć/zdjęcia)
W dniach od 19 do 23 października w naszym mieście odbywały się Rybnickie Dni Kariery organizowane przez Rybnicką Platformę Poradnictwa Zawodowego.


Biskup 7
 Duszpasterska wizyta (34 zdjęć/zdjęcia)
W czwartek 23 października Zespół Szkół nr 6 odwiedził biskup Adam Wodarczyk, któremu towarzyszył proboszcz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybniku-Boguszowicach ks. Krzysztofa Błotko. Gości przywitała w imieniu całej społeczności szkolnej dyrektor placówki Grażyna Adamczyk. Młodzież zaprezentowała gościom program artystyczny.


Dzien Nauczyciela 26
 Dzień Edukacji Narodowej (29 zdjęć/zdjęcia)

14 października 2015 roku w dniu nauczycielskiego święta młodzież Zespołu Szkół nr 6 przygotowała specjalny program artystyczny. W realizację uroczystej akademii włączyli się także nauczyciele. Tym razem okolicznościowe spotkanie zostało przegotowane na wzór „Oskarowej gali”. W programie słowno-muzycznym zostały wykorzystane fragmenty piosenek oraz specjalnie zrealizowane na tę okazję filmy z udziałem uczniów.


Olimpiada 2015 9
Pod koniec września na terenie boiska KS Gónik-Boguszowice z udziałem 8 drużyn z Czech, Słowacji oraz Polski odbyła się IV Międzynarodowa Olimpiada Integracyjna Rybnik 2015. Organizatorem Olimpiady było Stowarzyszenie „Dla Dobra” oraz Zespół Szkół nr 6. Zadanie otrzymało dofinansowanie z Miasta Rybnika.


palmiarnia 11
We wtorek 22 września uczennica klasy drugiej gimnazjum pojechała na wycieczkę do palmiarni. Małgosia ma nauczanie indywidualne ze względu na swój stan zdrowia, toteż pojechała z nami również jej mama. Wycieczka bardzo się udała. Zobaczcie sami :)


tratwy 14
 EKO tratwy na zalewie (25 zdjęć/zdjęcia)
W poniedziałek 22 czerwca już po raz trzeci zorganizowano regaty na eko-tratwach. W sportowej rywalizacji uczestniczyło 10 rybnickich szkół ponadgimnazjalnych w tym reprezentanci Zespołu Szkół nr 6 z Rybnika. Inicjatorem przedsięwzięcia odbywającego się na terenie ośrodka Kotwica nad rybnickim zalewem było IV Liceum Ogólnokształcące.


cieszyn 7
 Wycieczka do Cieszyna (24 zdjęć/zdjęcia)
W czwartek 18 czerwca uczniowie wyjechali do Cieszyna na całodniową wycieczkę Szlak Zabytków Techniki. W Książnicy Cieszyńskiej uczestniczyli w  lekcji bibliotekarstwa zaś  w w Muzeum Drukarstwa warsztaty graficzne.


chorzow 12
 Nasi w Wesołym Miasteczku (18 zdjęć/zdjęcia)
Na początku czerwca kilkunastoosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 6 z Rybnika wyjechała pociągiem na jednodniową wycieczkę do Chorzowa. Celem wyjazdu było zwiedzenie i skorzystanie z atrakcji Śląskiego Wesołego Miasteczka, czyli największego lunaparku w Polsce, znajdującego się na terenie Parku Śląskiego. Jak sami mówią zabawa była super:)


socha 16
 Konkursy religijne (17 zdjęć/zdjęcia)
W maju 2015 r. w Zespole Szkół nr 6 w Rybniku zostały zorganizowane dwa konkursy o tematyce religijnej – plastyczny pod tytułem: „Jak wyobrażasz sobie niebo?” oraz wiedzy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II.
Do udziału w konkursie plastycznym zostali zaproszeni uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z okolicznych placówek specjalizujących się w kształceniu młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.


dorota 7

Wernisaż fotografii Agnieszki Fałat - "Dzieci Rybnika" w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Nasi uczniowie w środę 17 czerwca 2015 mieli okazję obejrzeć wystawę fotografii pani Agnieszki Fałat.


portugalia 27
W dniach od 6 - 10.06.2015r. przedstawiciele Zespołu Szkół nr 6 wzięli  udział w ostatnim już spotkaniu w ramach projektu Leonado da Vinci "Fascinating ICT Tools for People with Disabilities". Spotkanie odbyło się w Portugalii, w Lizbonie i Santarem.


warsztaty 9
Dnia 1 czerwca 2015r. w ramach współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem "Dla Dobra" w ramach projektu „Z rodziną razem - profilaktyka z integracją w tle", w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne pt. " Świat jest piękny bez alkoholu".


dyktando 12
W Zespole Szkół nr 6  w dniu 28 maja odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny i Dyktando Ortograficzne „I Ty możesz zostać mistrzem ortografii”. Zapraszamy do galerii.


fiza 8
14 maja w naszej szkole odbył się konkurs doświadczeń z fizyki i chemii „Badam, poszukuję, odkrywam”. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku – DLA DOBRA, przy współpracy finansowej miasta Rybnika.


lekcja 1
We wtorki klasa 3 A/p ma zajęcia usprawniające kreatywność na rynku pracy. W dniu 5 maja lekcja ta odbyła się w terenie. Zapraszamy do galerii.


kosz 13
 Historyczne zwycięstwo (22 zdjęć/zdjęcia)
W naszej szkole 5 maja zorganizowano międzynarodowy turniej w koszykówce. Do Rybnika przyjechały drużyny złożone z uczniów szkół zaprzyjaźnionych z naszą placówką w tym z czeskiego z Hlucina. Poza gospodarzami w rozgrywkach uczestniczyli uczniowie reprezentujący szkoły z Jastrzębia i Gliwic.


papier 3
Zapraszamy do prześledzenia zdjęć z wycieczki do Muzeum w Rybniku. Załączone zdjęcia pokazują etapy wykonywania papieru czerpanego: przygotowanie  masy, zlanie jej do kadzi, czerpanie ramką z sitem, odsączanie z wody, przełożenie arkuszy suknem wełnianym, suszenie.


woda 1
Uczniowie Anna Wiśniewska, Teresa Gawronek zdobyły odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce, a Mateusz Skiba wyróżnienie w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Zespół Szkół nr 6 otrzymał zaproszenie do udziału w konkursie pod hasłem „Woda naturalnie najlepsza z kranu”.


palmiarnia 37
W ramach Tygodnia Ekologicznego w naszej szkole wiele sie działo. W czwartek 23.04.2015 roku, uczniowie klasy gimnazjalnej wraz z opiekunami udali sie do Palmiarni w Gliwicach,  aby tam podziwiali cuda natury. Zobaczcie sami.


tydz 11
 Tydzień Ekologiczny 2015 (36 zdjęć/zdjęcia)
W miesiącu kwietniu przypada Światowy Dzień Ziemi. Co roku w naszej szkole w tym czasie organizowany jest Tydzień Ekologiczny. Zobaczcie co działo się w naszej szkole.


rekolekcje 2
 Rekolekcje 2015 (11 zdjęć/zdjęcia)
Uczniowie Zespołu Szkół Nr 6 w Rybniku – Boguszowicach swój czas szczególnego spotkania z Bogiem przeżywali w dniach 16 – 18 marca. Rekolekcje w tym roku prowadził ksiądz Rafał Mandel, który na co dzień jest wikariuszem w parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mysłowicach.


wycieczka 8
W środę 1 kwietnia uczniowie szkoły zawodowej uczący się zawodu ogrodnik udali się na wycieczkę edukacyjna do Śląskiego Centrum Florystycznego REKPOL w Turzy Śl.


wlochy 16
W dniach 24-29 marca młodzież wraz z nauczycielami wyjechała na spotkanie partnerskie do miasta Foligno we Włoszech w ramach projektu Leonardo da Vinci Lifelong Learning Programme. Zapraszamy do fotorelacji z wyjazdu.


warsztaty 8
 Warsztaty florystyczne (11 zdjęć/zdjęcia)
Zajęcia florystyczne poprowadziła pani Wiesława Deręgowska. Efektem pracy uczestników było wykonanie stroików  wielkanocnych. Uczniowie mogli korzystać z przygotowanych  dekoracyjnych półproduktów, wstążek, sztucznych kwiatów itp. Stroiki wykonane w trakcie tych zajęć  wezmą udział w międzyszkolnym konkursie stroików i kartek wielkanocnych, którego rozstrzygnięcie już 30 marca podczas spotkania podsumowującego cały projekt. Wtorkowe spotkanie jak zwykle zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez panią Aleksandrę Ochojską Paluch  i przyjaznymi pogawędkami uczestników.


europa 8
Od dnia 23 do 27 lutego wzorem lat minionych w Zespole Szkół nr 6 obywał się Tydzień Europejski. W ramach przedsięwzięcia zorganizowano szereg działań popularyzujących informacje o krajach starego kontynentu. Zapraszamy do fotorelacji.


biblioteka 11
W ostatnich dniach stycznia nauczyciel bibliotekarz pani Dorota Porwoł zorganizowała dwie wycieczki dydaktyczne do biblioteki miejskiej dla uczniów klasy drugiej gimnazjum oraz dla uczniów klas drugiej i trzeciej szkoły przysposabiającej do pracy. Uczniowie poznali historię książki pisanej i drukowanej.


szafki 11
 Mamy nowe szafki (14 zdjęć/zdjęcia)
Zespół Szkół nr 6 pięknieje nam z każdym dniem. Placówka stale jest udoskonalana i modernizowana, aby coraz lepiej służyć społeczności szkolnej. Jeszcze w ubiegłym roku podjęto decyzję o modernizacji szkolnej szatni. Zlikwidowano pamiętające jeszcze poprzednią epokę, stare niefunkcjonalne pomieszczenia z metalowych kątowników i siatki stalowej i zastąpiono je nowymi  kolorowymi szafkami.


jaselka 13
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole zgodnie z tradycją zorganizowano Jasełka. W inscenizację i trwające kilka tygodni przygotowania aktywnie włączyła się cała społeczność szkolna tj uczniowie i nauczyciele, których wsparli także rodzice. W trakcie spektaklu zebrani mogli podziwiać jak Trzej Królowie wędrują przez krainę wiecznego lodu, Afrykę, Azję, Amerykę w poszukiwaniu stajenki z małym Jezusem.


p 16
W grudniu 2014 roku na krytej pływalni w Rybniku-Boguszowicach odbyły mistrzostwa Zespołu Szkół nr 6 w pływaniu. Zawody były prawdziwym świętem dla całej społeczności szkolnej. Zawodnicy w sportowej rywalizacji walczyli duchu fair play.


szyszka 11
 Z szyszką w tle (14 zdjęć/zdjęcia)
Młodzież naszej szkoły uczestniczyła po raz trzeci w warsztatach robienia ozdób choinkowych w Cieszynie. Organizatorem spotkania dla podopiecznych różnych placówek opieki specjalnej jest Koło Edukacji Międzykulturowej działające przy Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie.


kiermasz 16
 Kiermasz Bożonarodzeniowy (29 zdjęć/zdjęcia)
Prace naszych uczniów w ramach kiermaszu Bożonarodzeniowego.


warsztaty 11
W trakcie zajęć uczniowie poddali szkliwieniu przygotowane na pierwszych zajęciach ceramicznych ozdoby choinkowe. W czasie wszystkich spotkań uczestnicy przygotowywali ozdoby choinkowe, wykorzystując różne techniki. Temu celowi służyły również warsztaty poprowadzone w tym samym  dniu przez pana Marka Matułę w pracowni witrażu gdzie powstały wielobarwne, szklane anioły.


warsztaty 9
W poniedziałek 01 grudnia dniu odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem uczniowie gościli w  pracowni rękodzielniczej gdzie czekało na nich niełatwe zadanie - zdobienie bombek metodą decoupage. Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich uczestników oraz pomocy pani Stanisławy Szulc, która poprowadziła zajęcia powstały wspaniałe bombki, które zawisną na wspólnie ubieranej choince podczas ostatniego spotkania w ramach cyklu warsztatów.


ostrawa 36
W dniach 5-6 listopada Karolina, Iza, Dawid, Krzysiek, Michał,Adrian, Jacek- uczniowie Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku wraz z opiekunami odbyli wizytę w Czechach, w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie "Dla Dobra"projektu Leonardo da Vinci „Skill assessment - People with learning disabilities in the Labour Market”.
Każdy dzień niósł ze soba wiele atrakcji oraz niezapomnianych przeżyć. Podczas pierwszego dnia mieliśmy okazję zwiedzić pasjonujące Muzem Techniki w Vitkovicach pod Ostravą. Muzeum zdecydowanie łamie stereotypy oferując zwiedzającym w pełni interaktywną formę zwiedzania. Wszystkich eksponatów można dotykać, testować i eksperymentować. Zabawa była przednia!


konf 3
W piątek 24 października 2014 roku w Rybnickim Centrum Edukacji Zawodowej-Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Praktycznego zorganizowano konferencję podsumowującą  VI Rybnickie Dni Kariery. W spotkaniu zorganizowanym przez Rybnicka Platformę Poradnictwa Zawodowego uczestniczyli partnerzy przedsięwzięcia w tym także reprezentacyjna naszej szkoły z dyrektor placówki Grażyną Adamczyk na czele. Podczas spotkania, które oficjalnie otwarła zastępca prezydenta miasta Joanna Kryszczyszyn była okazja, aby zapoznać się ze sposobem  wypełnienia dokumentów aplikacyjnych oraz posłuchać wykładu na temat „Mój przyjaciel – rynek pracy” .


wycieczki 17
W ramach VI Rybnickich Dni Kariery uczniowie klas gimnazjalnych pojechali na wycieczki dydaktyczne – wizyty zawodoznawcze do zakładów pracy: Zakład Szklarski i Galeria Luster, właściciel pan M. Komraus oraz Piekarnia Sklep Spożywczy w Zebrzydowicach, dzielnicy Rybnika, właściciel państwo J. T. Szymura.


Ryga 2014 13
 Z wizytą w Rydze (15 zdjęć/zdjęcia)
Nasza szkoła aktywnie uczestnicy w pozyskiwaniu środków europejskich na działania edukacyjne. W ramach projektu Leonardo da Vinci  pt. "Fascinating ICT Tools for People with Disabilities" w dniach od 25 do 29 września br. uczniowie wraz z nauczycielami Zespołu Szkół nr 6 uczestniczyli w wyjeździe do stolicy Łotwy Rygi.


olimpiada 11
 W duchu rywalizacji fair play (28 zdjęć/zdjęcia)
Za nami III edycja Międzynarodowej Olimpiady Integracyjnej.  W czwartek 18 września na boisku ks Górnik Boguszowice rozegrano mecze piłkarskie z udziałem zespołów z Czech oraz Polski. Zapraszamy do fotorelacji z tej imprezy.


WAKACJE2014 5
 WAKACJE 2014 ROZPOCZĘTE (13 zdjęć/zdjęcia)
W piątek 27 czerwca dla ponad 100 uczniów Zespołu Szkół nr 6 zabrzmiał po raz ostatni dzwonek w roku szkolnym 2013-2014. Młodzież rozpoczęła dwumiesięczne wakacje. Rozdanie świadectw poprzedziła msza święta odprawiona w intencji nauczycieli, pracowników oraz uczniów placówki przez ks. Marka.


prymus 1
Koniec roku szkolnego to czas bilansów i podsumowań także tych edukacyjnych. Wiadomo nie od dziś, że „nauka to potęgi klucz”.  Zatem zdobywanie nowej wiedzy, podnoszenie swoich kwalifikacji czy osiąganie sukcesów jawi się jako coś bardzo ważnego w życiu każdego człowieka zwłaszcza zaś młodzieży. W poniedziałek 23 czerwca wzorem lat minionych wręczono nagrody Rybnickiego Prymusa 2014.


toyota 1
 Wizyta w salonie Toyoty (18 zdjęć/zdjęcia)

szczawnica 14
 Wycieczka do Szczawnicy (35 zdjęć/zdjęcia)
W dniach 28 do 31 czerwca uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Szczawnicy - jednym z najstarszych uzdrowisk w Polsce. Zobaczcie gdzie byli i co zobaczyli.


turcja2014 6

W dniach od 14 do 18 maja 2014r. członkowie Stowarzyszenia „Dla Dobra” odbyli drugie spotkanie robocze w ramach projektu Skill assessment - People with learning disabilities in the Labour Market. Projekt jest realizowany z funduszu Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie”.


dni godnosci 4
Nasza szkoła uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Godności osób z Niepełnosprawnością intelektualną w Cieszynie. Wspólne świętowanie miało niezwykle interesujący przebieg i miało charakter plenerowego pikniku. Przedsięwzięcie zainaugurował barwny korowód, który przeszedł przez cieszyński rynek.


ustron 21
W dniach od 7-8 kwietnia w Ustroniu zorganizowano międzynarodową konferencję naukową zatytułowaną „Konstruowanie świata osób niepełnosprawnych – między zmianą faktyczną a pozorowaną”. Spotkanie zorganizowane już po raz dziesiąty było kontynuacją wcześniejszych rozważań dotyczących procesu edukacji oraz wsparcia społecznego osób niepełnosprawnych.


tenis 9

W Centrum Rekreacji i Rehabilitacji BUSHIDO w Rybniku zorganizowano 19 lutego 2014 roku V Lokalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Klubu Olimpiad Specjalnych "Promyk", Warsztaty Terapii Zajęciowej nr II w Rybniku, Polskie Stowarzyszenie Osób Upośledzonych Umysłowo koło w Rybniku.


warsztaty 32

Zapraszamy do fotorelacji z warsztatów bożonarodzeniowych.


cieszyn 16
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który przypada na 3 grudnia, Uniwersytet Śląski, Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie, wraz z partnerami z województwa śląskiego włączył się w obchody poprzez wspólne działania.


bn 5
Dzięki staraniom członków Stowarzyszenia "Dla dobra", od dnia 25 listopada 2013 w naszej szkole ruszył cykl Bożonarodzeniowych warsztatów terapeutyczno- integracyjnych, skierowanych do uczniów naszej placówki oraz uczniów innych szkół specjalnych ponadgimnazjalnych, specjalnych szkół podstawowych oraz  gimnazjalnych z oddziałami integracyjnymi


raciborz 29
 Z wizytą w Raciborzu (49 zdjęć/zdjęcia)
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki, którą zorganizowała Pani Dorota Porwoł. Wycieczka miała na celu zwiedzenie Starego Miasta, Muzeum w Raciborzu – wystawy czasowej „ŚWIAT ZMYSŁÓW” oraz Zamku Piastowskiego nad rzeką Odrą.


FIT 11
W dniach od 7 do 11 listopada bieżącego roku  Zespół Szkół nr 6 gościł przedstawicieli instytucji  partnerskich biorących udział w projekcie „Fascinating ICT Tools for People with Disabilitiesr” realizowanym przy finansowym wsparciu  programu Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe Życie”.


hustawki 10
 ZDROWY RUCH, ZDROWY DUCH! (21 zdjęć/zdjęcia)

We wrześniu uroczyście otwarliśmy placyk rekreacyjny z huśtawką i równoważniami. Na realizację przedsięwzięcia szkoła dostała dofinansowanie z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRiS z Rybnika w ramach projektu „Szkoła partycypacji”.


dn 11
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr 6 zorganizowano uroczystą akademię podczas której przyznano i wręczono nauczycielskie Oskary. Jak na uroczystość tej rangi przystało spotkanie miało wyjątkowo uroczystą oprawę. Zapraszamy do fotorelacji.


muzeum 2013 7
 Przez dziurkę od klucza ... (35 zdjęć/zdjęcia)

"PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA..." to tytuł aktualnej czasowej wystawy w Muzeum w Rybniku. 25 września uczniowie klasy drugiej szkoły przysposabiającej wraz z opiekunami zwiedzili tę wystawę. Fotorelacja z wycieczki.


Litwa 8
 Wspomnienia z Litwy (13 zdjęć/zdjęcia)
Nauczyciele Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku wraz z uczniami : Sebastianem i Patrykiem w dniach 15-19 września 2013 roku  uczestniczyli w wyjeździe na Litwę w ramach realizowanego przez placówkę programu Leonardo da Vinci. Po powrocie z Wilna w szkole zorganizowano spotkanie połączone z prezentacją zdjęć podczas którego cala społeczność szkolna zapoznała się z przebiegiem wizyty.


olimpiada 9
 Olimpiada w duchu fair play (44 zdjęć/zdjęcia)
Drużyny piłkarskie z Czech, Słowacji oraz Polski uczestniczył w II Międzynarodowej Olimpiadzie Integracyjnej Rybnik 2013 zorganizowanej w piątek 13 września na boisku  klubu sportowego „Górnik” w Rybniku-Boguszowicach. Przedsięwzięcie współfinansowane przez Miasto Rybnik  zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół i Wychowanków  „Dla Dobra”, klub sportowy „Górnik” oraz  Zespól Szkół nr 6.


dozynki 8
Na dożynkach zaprezentowało się także Stowarzyszenie „DLA DOBRA” działające przy Zespole Szkół nr 6. Ręcznie wykonana biżuteria, witraże, pyszne ciasta czy elementy ceramiczne cieszyły się sporym zainteresowaniem. Przy okazji dziękujemy księdzu proboszczowi za zaproszenie do udziału w parafialnym święcie plonów zaś odwiedzającym za zainteresowanie.


remont 4
 Wakacyjne remonty (13 zdjęć/zdjęcia)

warsztaty 1

Klasy Ib/p i Ic/p uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach w Bibliotece Miejskiej w Dziale dla Dzieci i Młodzieży. Warsztaty prowadził pan Piotr Gorus – artysta fotografik i propagator sztuki introligatorskiej. Pod koniec wycieczki po Rybniku, uczniowie obejrzeli jeszcze wystawę czasową w Muzeum Rybnickim pt. "Myć się czy wietrzyć”.


nadlesnictwo 10

Uczniom naszej szkoły nie obca jest tematyka ekologii i ochrony środowiska. Aby lepiej poznać otaczający nas świat i naturę młodzież uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w nadleśnictwie. Pani Agnieszka Dobczyńska w sposób niezwykle pasjonujący i wesoły opowiadała o zwyczajach leśnych zwierząt, pokazywała eksponaty  i fotografie. Uczniowie mogli dotykać rogów saren i jeleni. Bardzo ciekawe było odbijanie metalowych łapek w mokrym piasku i masie – tworzenie tropów. Pozwoliło to lepiej wyobrazić sobie jak poruszają się zwierzęta i jakie ślady zostawiają w terenie. Zajęcia zakończyły się oglądaniem filmu animowanego o życiu nad stawem. Następnie cała grupa pojechała na Paruszowiec obejrzeć  część ścieżki edukacyjnej a także odpocząć przy ognisku i kiełbasce. Ognisko oczywiście odbyło się w miejscu specjalnie wydzielonym przez pracowników leśnych, tak by można było bezpiecznie wypocząć i nie stwarzać zagrożenia dla lasu i jego mieszkańców. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, chłonęli zapachy lasu i promienie wiosennego słońca. Wszyscy zdecydowali, że chcą więcej wycieczek leśnych, bo są atrakcyjne i dają wytchnienie od miejskiego hałasu i zadymienia.

http://www.katowice.lasy.gov.pl/web/rybnik


zakonczenieroku2013 9

Piątek 28 czerwca był ostatnim dniem zajęć w roku szkolnym 2012/2013 w Zespole Szkół nr 6. Przed uczniami i nauczycielami zasłużony wypoczynek. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystszej mszy świętej. Po nabożeństwie podczas okolicznościowego spotkania tym najbardziej zasłużonym uczniów, laureatom licznych konkursów, posiadających na swoim koncie znaczące wyniki sportowe, artystyczne, kulturalne czy naukowe wręczono dyplomy oraz nagrody.


ogrod2013 9

W czwartek 20 czerwca o 12,35 dokonano oficjalnego otwarcia ogródka relaksacyjnego przy Zespole Szkól nr 6.  Przecięcie wstęgi było sporym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej.


tratwy 8
 Ekotratwy (19 zdjęć/zdjęcia)

W piątek 14 czerwca nad rybnickim zalewem zorganizowano regaty, w których uczestniczyły 2 osobowe załogi reprezentujące wszystkie rybnickie szkoły ponadgimnazjalne. Uczniowie ścigali się na tratwach wykonanych z butelek plastikowych typu PET.


festyn2013 15
 Fotorelacja z festynu (33 zdjęć/zdjęcia)

czestochowa 4

Zdjęcia dostarczone przez Sebastiana Kowola, dziękujemy!


basen 6
Zdjęcia wykonane przez Sebastiana Kowola, dziękujemy!


warsztaty 27

W dniu 15 maja w naszej szkole odbyły się zajęcia, które rozpoczęły cykl warsztatów terapeutyczno- integracyjnych, skierowanych do uczniów naszej placówki oraz uczniów innych szkół specjalnych ponadgimnazjalnych, szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z oddziałami integracyjnymi.


frekwencja 8

Poznaliśmy laureatów szkolnego konkursu frekwencji. Współzawodnictwo wystartowało we wrześniu ubiegłego roku. Wyniki każdego miesiąca prezentowano w specjalnej gablocie. Frekwencja w poszczególnych miesiącach została podsumowana dzięki czemu mogliśmy poznać laureatów w tym imię i nazwisko zdobywcy nagrody głównej czyli bezpłatnego kursu prawa jazdy.


tydz_ekol 9

W dniach od 22 do 26 kwietnia w naszej szkole zorganizowano tydzień ekologiczny. Głównym zamysłem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi młodzieży na potrzebę dbania o nasze środowisko naturalne.


najsprawniejszy2013 15

W czwartek 18 kwietnia w Częstochowie odbył się finał Konkursu Regionalnego „Najsprawniejszy w Zawodzie”. Zespół Szkół nr 6 z Rybnika reprezentowały Andżelika, Agnieszka oraz Magdalena.


basen 4

Stowarzyszenie – DLA DOBRA oraz Zespół Szkół nr 6 realizują przy wsparciu finansowym Miasta Rybnika projekt „Ćwiczenia w wodzie sposobem na zdrowie”, czyli zajęcia na basenie.
Zajęcia mają na celu doskonalenie umiejętności pływania lub naukę pływania, rehabilitację w wodzie - rozluźnienie przykurczonych mięśni, ćwiczenie prawidłowego oddychania, poprawę ogólnego rozwoju fizycznego i psychicznego.


szkola partycypacji 16

Zespół Szkół nr 6 był jedną z pięciu rybnickich placówek oświatowych, które otrzymały po 20 tysięcy złotych na ciekawe inicjatywy służące szeroko rozumianemu rozwojowi. Zamysłem konkursu zainicjowanego przez Centrum Inicjatyw Społecznych z Rybnika było pobudzenie całej społeczności szkolnej w tym również rodziców uczniów do czynnego udziału  w życiu szkoły. Projekty do konkursu mogły zgłaszać co najmniej 3 osobowe zespoły. Pomysły mogły mieć charakter mieszany tzn., że ich autorami mogli być uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. 


muzeum 1

Muzeum w Rybniku przygotowało wystawę interaktywną ZABAWY Z NAUKĄ.
W dwa kolejne wtorki 12 i 19 marca 2013 roku uczniowie klas zawodowych IA, IB, IIA, licealiści oraz uczennica objęta nauczaniem indywidualnym wybrali się na wycieczki dydaktyczne.


konkurs 6

Wielkanoc już za nami. Wzorem lat ubiegłych uczniowie razem z nauczycielami przygotowywali różnorodne świąteczne ozdoby. Przed Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole zorganizowano konkurs na najładniejszą kartkę i stroik świąteczny.


dni otwarte 4

Pracownia ceramiczna, rękodzieła artystycznego, siłownia, sala gimnastyczna, sala doświadczeń świata to tylko niektóre pracownie jakie mogli zobaczyć uczniowie z Zespołu Szkół nr 7 z Rybnika jacy odwiedzili naszą szkolę w ramach akcji Dni Otwartych Drzwi.


tydz europ 13

Tydzień Europejski już za nami. W dniach od 4 - 8 marca w Zespole Szkół nr 6 obchodziliśmy swoiste święto naszego kontynentu. Młodzież szkolna mogła w ramach wspominanego przedsięwzięcia  bez wiz i dewiz zwiedzić wybrane kraje, poznać ich historię, kulturę oraz zabytki.


tenis2013 6

Centrum Rekreacji i Rehabilitacji Bushido gospodarzem IV Lokalnego Turnieju Tenisa Stołowego. Organizatorem sportowego współzawodnictwa  były Olimpiady Specjalne Sekcja Terenowa Promyk Rybnik oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Rybniku.


porzadki 9

konkurs bezpieczne ferie 7

Zapraszamy do zobaczenia prac z konkursu plastycznego pt. "Bezpieczna zima, bezpieczne ferie".


balik2013 6
 Niech żyje bal... (9 zdjęć/zdjęcia)

W Zespole Szkół nr 6 zorganizowano w środę 30 stycznia bal maskowy. Przez kilka godzin szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w wielką salę balową. W zabawie uczestniczyli zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Wszystkich obowiązywały przebrania.


studniowka2013 1
 Studniówka już za nami (8 zdjęć/zdjęcia)

Na sto dni przed ukończeniem szkoły młodzież uczestniczyła w balu studniówkowym. Dla wielu z nich był to pierwszy tak poważny bal w życiu. Ze zrozumiałych względów towarzyszyły temu spore emocje.


konferencja 2012 2

12 grudnia 2012 przejdzie z pewnością do historii szkoły. Tego dnia bowiem z udziałem wielu znamienitych gości  zorganizowano konferencję podsumowującą unijny projekt „Odkrywam samodzielność”, podpisano porozumienie formalizujące dotychczasową współpracę z Uniwersytetem Śląskim oraz oficjalnie otwarto windę dla niepełnosprawnych.


MIKOLAJKI2012 6
 Mokołajki 2012 (8 zdjęć/zdjęcia)

Święty Mikołaj w naszej szkole. Zapraszamy!


Cieszyn 2012 1

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowych warsztatach zorganizowanych w Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami spotkania byli miejscowi studenci Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji wspierani przez nauczycieli akademickich oraz liczne grono wolontariuszy.


Chlebowa chata 28
 Wycieczka do Chlebowej Chaty (31 zdjęć/zdjęcia)

W dniu 05.11.2012 młodzież z klas przysposabiających do pracy ( II Ap,II Bp, III Bp) uczestniczyła w wycieczce do Chlebowej Chaty w Górkach Małych.

Zapraszamy do zobaczenie fotorelacji z naszego wyjazdu.


Nadzieja 12

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Pola Nadziei. Jest to  coroczna kampania na rzecz hospicjów, której pomysł narodził się w Wielkiej Brytanii, a do Polski trafił 14 lat temu. Hospicjum Domowe w Rybniku im. św. ojca Rafała Kalinowskiego włączyło się do akcji po raz pierwszy w 2011 roku.


poezja malowane 17

W środę 24 października w Zespole Szkół nr 6 zorganizowano uroczyste spotkanie w trakcie którego podsumowano konkurs plastyczny zatytułowany „Poezją malowane” oraz rozdano nagrody młodzieży biorącej udział w tym przedsięwzięciu.


dzien ziemniaka 7
 Dzień Pieczonego Ziemniaka (17 zdjęć/zdjęcia)

Dzięki uprzejmości babci naszej uczennicy, pani Marii Kwiatkowskiej dwie klasy przysposabiające zostały zaproszone do Świerklan na pieczonego ziemniaka. Na wycieczkę wyruszyły klasy pani Stasi i pani Adriany.


Dni Kariery2012 8

W dniach od 15 do 19 października w naszym mieście odbywała się IV edycja Rybnickich Dni Kariery. Imprezie patronował Prezydent Rybnika. Jednym z głównych organizatorów była Rybnicka Platforma Poradnictwa Zawodowego zrzeszająca szkoły zawodowe funkcjonujące w naszym mieście.


Dzien nauczyciela 2012 1
Zobaczcie jak nasza szkoła obchodziła Dzień Edukacji Narodowej.


Palmiarnia 2012 27

Słonecznego dzionka trzy klasy przysposabiające do zawodu, klasa pani Stasi, klasa pań Agnieszki Miłoś i pani Adrianny oraz towarzysząca pani Ola Paluch pojechały zwiedzać Palmiarnię Miejską w Gliwicach. A oto fotorelacja z tej wycieczki. Zapraszamy!


Poezja malowane 11

Na kartkach zaczęły się pojawiać jesienne kwiaty, pejzaże przepełnione słońcem i wielobarwnymi kolorami a wszystko zainspirowane poezją Juliana Tuwima. W środę 2 października w Zespole Szkół nr 6 w Rybniku-Boguszowicach ponownie poszły w ruch kolorowe kredki. W szkolnej bibliotece zorganizowano drugie warsztaty plastyczne zatytułowane „Poezją malowane”.


Poezja malowane 1
 Obrazy malowane poezją (13 zdjęć/zdjęcia)
Prace wykonane podczas warsztatów w ramach projektu "Poezją malowane" współfinansowany ze środków Miasta Rybnika. Organizatorami  przedsięwzięcia są Stowarzyszenie „Dla dobra” oraz Zespół Szkół nr 6.


podsumowanie 3

Prowadzony w szkole program unijny Odkrywam Samodzielność, przeznaczony jest dla uczniów i ich rodziców/opiekunów. W minionym roku szkolnym pierwsza grupa rodziców zakończyła swoje zajęcia. To pierwsze tego typu zajęcia w naszej szkole, więc były obawy, czy rodzicom się spodoba. Ale jak się okazało,  niesłuszne. Rodzice chętnie i aktywnie włączyli się w zajęcia, brali udział w ćwiczeniach, dzielili się swoimi pomysłami i zaskakiwali miłymi niespodziankami np. w grudniu odwiedził nas Mikołaj z cukierkami.


olimpiada2012 2

W piątek 14 września 2012 roku na boisku klubu sportowego „Górnik” Boguszowice odbyła się I Międzynarodowa Olimpiada Integracyjna Rybnik 2012. Przedsięwzięcie współfinansowało Miasto Rybnik. Organizatorem sportowego współzawodnictwa było Stowarzyszenie „Dla Dobra”, klub sportowy „Górnik” oraz Zespół Szkół nr 6 w Rybniku-Boguszowicach. Honorowy patronat nad imprezą sprawował prezydent Rybnika Adam Fudali i to on dokonał oficjalnego otwarcia zawodów piłkarskich.


wakacje2012 4

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. To był bardzo owocny i pracowity okres dla młodzieży z Zespołu Szkół nr 6. Uczniowie zdobywali wiedzę, nowe umiejętności oraz podnosili swoje kwalifikacje. Piątek 29 czerwca był ostatnim dniem szkoły przed wakacyjną przerwą.


regaty_2012 8

6 czerwca 2012 roku na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji w Rybniku odbyły się XII Regionalne Regaty Żeglarskie oraz VI Regionalne Regaty Kajakowe Olimpiad Specjalnych połączone z rodzinnym festynem integracyjnym.


dzien dziecka2012 7
 Dzień dziecka na sportowo (9 zdjęć/zdjęcia)

Za nami dzień dziecka. Niestety pogoda nie była naszym sprzymierzeńcem stąd zawody sportowe w duchu współzawodnictwa Fair Play zorganizowano na sali gimnastycznej. Dzień dziecka przebiegał pod hasłem „Gramy bez przemocy”.


muzeum w Rybniku 2
 Zwiedzamy muzeum w Rybniku (8 zdjęć/zdjęcia)

Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 są otwarci na nowe wyzwania, są ciekawi świata i lubią poznawać otoczenie. Pod koniec kwietnia młodzież z klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Zespołu szkół nr 6 zwiedziła rybnicka placówkę muzealną.


odkrywam samodzielnosc 10

„Odkrywam samodzielność” to jeden z projektów realizowanych od stycznia 2011 roku w Zespole Szkól nr 6 w Rybniku przy finansowym wsparciu środków z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu „Narodowej Strategii Spójności”.


konkurs 15

Oskar z opowiadania „Oskar i pani Róża” E. E. Schmitta, Anna Shirley, główna bohaterka powieści „Ania z Zielonego Wzgórza” autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery, Mały Książę, bohater pozycji pod tym samym tytułem, która wyszła spod pióra Antoine de Saint-Exupéry to ulubieni bohaterowie opisani przez młodzież uczestniczącą w międzyszkolnym konkursie „Mój ulubiony książkowy bohater”. Konkurs adresowany był do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie i oprócz opisów ulubionych bohaterów zakładał również wykonanie pracy plastycznej o tej samej tematyce. W kategorii prac plastycznych pojawił się m.in. Kubuś Puchatek, Pinokio, Pan Kleks czy Czerwony Kapturek. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród zakupionych dzięki środkom z Urzędu Miasta Rybnika zorganizowano w szkolnej bibliotece.


festyn2012 67
Zapraszamy do fotorelacji z majowego festynu.


Najsprawniejszy w zawodzie 2012 7

Nasza szkoła uczestniczyła w regionalnym konkursie „Najsprawniejszy w zawodzie”. Uczestnicy finału zorganizowanego 19 kwietnia w Częstochowie zostali uhonorowani podczas szkolnego apelu. Wręczenia dyplomów w obecności uczniów i grona pedagogicznego miało uroczystą oprawę. W kategorii piekarz pierwsze miejsce zajął Tomasz Fojcik z klasy 3a.


Tydzien_Ekologiczny 13
 Z ekologią na TY.... (23 zdjęć/zdjęcia)

„Dobra energia dla wszystkich” pod takim hasłem zainaugurowano w poniedziałek 16 kwietnia tydzień ekologiczny w naszej szkole.


konkurs wielkanocny 2012 11

Nasza szkoła już po raz kolejny była organizatorem międzyszkolnego konkursu plastycznego na jajko i kartkę wielkanocną. Jajka były wykonane z ceramiki były prace malowane na kartkach oraz wyklejane z plasteliny. Z kolei kartki były malowane, rysowane, wyklejane, wycinane. Jedno jest pewne, że uczestnikom konkursu nie brakowało inwencji twórczej i oryginalnych pomysłów.


Targi Edukacyjne 2012 2

W dniu 21 marca w Rybniku zorganizowano po raz kolejny Targi Edukacji podczas których placówki szkolne miały okazję zaprezentować swoją ofertę. Oficjalnego otwarcia targów dokonał prezydent Rybnika Adam Fudali.


Konkurs piosenki 2012 12

21.03.2012 odbył się w Naszej Szkole "Wielki konkurs piosenki" zorganizowany przez panią Aleksandrę Chroszcz, Adrianę Kowalczyk i Monikę Zielenkiewicz. Wstępem do konkursu właściwego były eliminacje, podczas których z grupy chętnych wybrano trzynaścioro najładniej śpiewających uczniów. Podczas koncertu finałowego sercami publiczności i jury zawładnęła jednak trójka najlepszych solistów. Laureatami konkursu zostali:

  1. Aleksandra Mrozek,
  2. Noel Bednarczyk
  3. Kamil Jakubowski

Uczestnicy koncertu galowego mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy, występując na specjalnie przygotowanej na tę okazję scenie. Prowadzenie imprezy powierzono uczniom Adriannie Sieprawskiej i Kamilowi Tluczykontowi, którzy z pełnym zaangażowaniem pełnili rolę gospodarzy.


Najsprawniejszy w zawodzie 6

Część praktyczna XVII Regionalnego konkursu "Najsprawniejszy w zawodzie" odbyła się w naszej szkole. Konkurs obejmował zawody: piekarz, kucharz małej gastronomii, sprzedawca, murarz.

Jak zwykle w części praktycznej nasi uczniowie osiągnęli swoje indywidualne sukcesy:

  • w kategorii "Piekarz" - II miejsce,
  • w kategorii "Murarz" - III miejsce.


konkurs plastyczny 7

W związku z zakończoną w grudniu 2011 roku naszą prezydencją w Unii Europejskiej uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym. Zadanie młodzieży polegało na tym, aby w sposób interesujący zaprezentować najciekawsze regiony czy miasta w Polsce. Klasy mogły sobie wybrać region, który chciały przedstawić. Zobaczcie jaki był tego efekt.


bal 5
 Niech żyje bal... (11 zdjęć/zdjęcia)

W poniedziałek 23 stycznia 2012 roku w naszej szkole zorganizowano bal przebierańców, w którym uczestniczyli zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Jednym warunkiem udziału w zabawie było odpowiednie przebranie. Przed wejściem na salę gimnastyczną, która tego dnia zamieniła się w salę balową każdy otrzymał kotylion. W trakcie zabawy był zatem taniec kotylionowy. Były gry i zabawy z nagrodami.


Tydzien Regionlany 2011 13
 Tydzień Regionalny 2011 (12 zdjęć/zdjęcia)

W dniach od 5 do 9 grudnia w Zespole Szkół nr 6 w Rybniku odbywał się Tydzień Regionalny. W tym czasie młodzież uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach ukierunkowanych na pogłębienie wiedzy zakresu zwyczajowości i obrzędowości śląskiej.


zawody koszykowki 2
24 listopada 2011  w Zespole Szkół nr 6 w Rybniku odbył się Turniej Koszykówki w ramach Ligi Szkół Specjalnych. Była to 8-edycja ale po raz pierwszy zorganizowana w naszej szkole, zawody w przerwie uświetniły znakomite cheerleaderki pod opieką pani Małgosi.

Zdobywcy turnieju to:

I miejsce- SOSW Rybnik
II miejsce- ZS 9 Jastrzębie
III miejsce- ZS 6 Rybnik
IV miejsce- ZPSWR Wodzisław Śl.
Gratulujemy! :)


festyn2011 46

16 maja nasza szkoła oraz Stowarzyszenie "Dla Dobra" były organizatorem festynu rodzinnego. Było wiele atrakcji, m.in. występ zespołu folklorystycznego"Syryniczki" z Syrynii, OPPZ "Przygoda" z Rybnika, Kabaret Chwilowo Kaloryfer z Rybnika, orkiestra dęta KWK Jankowice. Dużą atrakcją festynu był pokaz profesjonalnego stuntu motocyklowego wykonanego przez studentów Politechniki Śląskiej oraz przejażdżka jeepami 4x4. Gwiazdą wieczoru miał być pan Leszek Filec z małżonką, jednak nasze plany popsuła kapryśna deszczowa pogoda i koncert został odwołany. Letni deszcz nie złamał jednak naszego zapału, ponieważ imprezę zakończyliśmy tańcami w deszczu z Dj-em.


konferencja 15

W dniu 10 listopada 2011 r. odbyła się konferencja w Zespole Szkół nr 6 w Rybniku w ramach projektu „Odkrywam samodzielność”.
Prelekcja była skierowana dla rodziców, dyrektorów szkół Specjalnych oraz dla osób zajmujących się wsparciem osób niepełnosprawnych.


festyn 5
 Przez talent do kariery (14 zdjęć/zdjęcia)

W piątek 21 października 2011 grupa młodzieży z naszej szkoły wzięła udział w Festynie dla Młodzieży - "Przez talent do kariery", zorganizowanym przez Rybnicką Platformę Doradztwa Zawodowego. Festyn ten kończył tydzień wydarzeń III Rybnickich Dni Kariery "Poradnictwo dla każdego ucznia" pod patronatem Prezydenta Miasta Rybnika a realizowany w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.


Dzien Nauczyciela 2011 3
 Dzień Edukacji Narodowej (13 zdjęć/zdjęcia)

Akademia z okazji naszego Święta Edukacji Narodowej w dniu 14.10.2011 przygotowała młodzież naszej szkoły pod opieką pani Anny Czychy- Lach i Aleksandry Chroszcz. Na wesoło i śpiewająco młodzież przygotowała występy, które wszystkich rozbawiły, a na dodatek udowodnili że w szkole nie tylko się uczymy ale i miło spędzamy wspólnie czas!

Zobacz zdjęcia!!!


Spotkanie z policjantem 2
 "Bezpieczna droga do szkoły" (10 zdjęć/zdjęcia)
Nasza… młodzież jak co roku odwiedził Pan Policjant i udzielił instrukcji prawidłowego poruszania się młodzieży uczęszczają…cej do szkoły. Również udzielił wyczerpują…cych odpowiedzi na  zadawane pytania. Spotkanie było ciekawie.


Kamil Bednarek w naszej szkole 23

Dziś naszą szkołę niespodziewanie odwiedził Kamil Bednarek - laureat programu MAM TALENT. Nasi uczniowie mieli okazję na żywo posłuchać jak śpiewa Kamil. Oprócz śpiewu były wspólne pamiątkowe zdjęcia oraz autografy.

Dziękujemy pani Kamili, za zorganizowanie tego spotkania, było naprawdę super! :)


spacer 2

Rozpoczecie nowego roku szkolnego 7

1 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2011/12.

Zapraszamy do galerii.


Zakonczenie roku szkolnego2011 13

10 czerwca 2011 roku pożegnaliśmy uczniów, którzy zakończyły naukę w naszej szkole. Najpierw odbyła się uroczysta Msza Święta, a następnie  akademia, podczas której Pani Dyrektor Grażyna Adamczyk wręczyła upominki wyróżnionym uczniom.


Zielen Miejska2011 4

12 maja uczniowie klasy IIB/P  przysposabiającej do zawodu pomocnik ogrodnika wybrali  się na wycieczkę dydaktyczną do Zakładu Zieleni Miejskiej w Rybniku. Wraz z uczniami były panie Adriana i Dorota.


Wycieczka Cieszyna 15

W czwartek 28 kwietnia grupa uczniów klas licealnych i szkoły zawodowej pojechała na warsztaty i lekcje biblioteczną w Książnicy Cieszyńskiej.

Zapraszamy do galerii:)


Pszow 2011 31
 W zdrowym ciele zdrowy duch! (34 zdjęć/zdjęcia)

Promując powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch” albo może „zdrowy uczeń” 21 lutego nasza szkoła była organizatorem III Lokalnego Mityngu w Jeździe Szybkiej na Łyżwach w ramach Olimpiad Specjalnych.


Tydzien Europejski 14
 Europa da sie lubić :) (23 zdjęć/zdjęcia)

Tydzień Europejski w naszej szkole (28.02-3.03) rozpoczął konkurs wiedzy o Europie, przedstawialiśmy prezentacje i plakaty o państwach UE, opowiadaliśmy o kulturze, o cudach przyrodniczych. Nie mogło zabraknąć też dźwięków muzyki z różnych części Europy. Nasi uczniowie (kl. I i II lo) wcielili się w role znanych wykonawców i zaprezentowali piosenki i tańce z krajów europejskich i nie tylko. Przez cały ten czas oprócz dobrej zabawy każdy odkrył coś nowego – europejskiego.


Dyskoteka z okazji Dnia Kobiet 12

7 marca 2011r. odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Kobiet zorganizowana przez Samorząd Szkolny. Wszyscy świetnie się bawili :)


studniowka 6
 Poloneza czas zacząć (26 zdjęć/zdjęcia)

Dnia 14 stycznia o godz. 19.00 uroczystym polonezem rozpoczęła się druga już w naszej szkole studniówka. W szampańskiej zabawie wzięli udział uczniowie klasy maturalnej naszego liceum wraz z partnerami oraz zaproszone grono pedagogiczne. Bal otworzyła Pani Dyrektor, Grażyna Adamczyk wygłaszając wzruszające przemówienie.
Maturzyści przygotowali wspaniały program artystyczny, w którym nie zabrakło karaoke w wykonaniu nauczycieli , skeczów i podziękowań. Jednym z zabawniejszych momentów był „taniec dzidziusiów” wykonany przez uczniów ze swoim wychowawcą, Panem Radkiem. Wspaniała zabawa trwała do późnej nocy.


walentynki_2011 33
 Walentynki 2011 (35 zdjęć/zdjęcia)

14 lutego 2011roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Św. Walentego- patrona zakochanych. Słuchaliśmy wierszy i piosenek o miłości, zorganizowaliśmy pocztę walentynkową, a na koniec bawiliśmy się podczas wspólnej dyskoteki. Wszyscy świetnie się bawili (Patryk i Patrycja z kl. IIb w szczególności :)) Zobaczcie sami!


wigilijka szkolna 40
 Wigilijka szkolna (40 zdjęć/zdjęcia)

"Jest taki dzień"  - jeden z najbardziej uroczystych i przyjemnych dni w ciągu roku szkolnego. 22 grudnia odbyło się spotkanie, które miało wyjątkowy charakter. W naszej szkole odbyła się wigilijka. Były życzenia, które sobie wzajemnie składaliśmy, obejrzeliśmy również Jasełka przygotowane przez naszych kolegów i koleżanki, a wspaniale kolędy wykonane przez zespół wokalny podkreśliły doniosłość zbliżających się dni.


Mikolajki_ 2010 3
 Mikołajki 2010 (14 zdjęć/zdjęcia)

W poniedziałek do naszej szkoły przybył długo oczekiwany gość. Z dalekiej Laponii przyjechał do nas sam Święty Mikołaj :) Oczywiście nie był sam: towarzyszyły mu śliczne aniołki jak również złośliwe i dokuczliwe diablice. Mikołaj dokładnie wypytał każdego o jego zachowanie w ciągu roku. Tych, którzy zasłużyli nagrodził prezentem, po czym ruszył w dalszą podróż.


Andrzejki_2010 3
 Taneczne Andrzejki 2010 (18 zdjęć/zdjęcia)

Andrzejki 2010 już za nami. Podobnie jak dyskoteka szkolna zorganizowana z tej okazji przez Szkolny Samorząd. Już kolejny raz nasi młodzi aktywiści udowodnili, że doskonale odnajdują się w roli organiztorów i wodzirejów.
Sami zobaczcie:)


Palmiarnia 15

16 listopada klasa Iap oraz Tomek i Janek z klasy IIcp pod opieką pani Basi i Marysi udali się do gliwickiej Palmiarni.
Pewnie nie wszyscy z Was wiedzą, że w tym miejscu można "na żywo" zetknąć się z florą i fauną innych stref klimatycznych. Możliwość zobaczenia na "własne oczy" owocujących egzotycznych drzew, takich jak bananowiec, krzew pomarańczy czy kawowiec, pozwalają lepiej zapamiętać poznawane w szkolnych podręcznikach wiadomości.
Ogromne wrażenie robią też rzadkie okazy egzotycznych gadów: gekonów czy węży.

Serdecznie polecamy zwiedzenie tego miejsca, a skromną zachętą niech będzie fotorelacja z naszej wycieczki.


Dzien_ Nauczyciela 12

Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty obchodzone w dniu 14 października. Artykułem 74 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 roku, zwanej Kartą Nauczyciela, rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej została uznana za oficjalne święto wszystkich pracowników oświaty.


dyskoteka 4

30 września w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopca. Imprezę zorganizował nowo wybrany samorząd szkolny. Sebastian i Ola stanęli na wysokości zadania - zabawa była bardzo udana.  Organizatorom dziękujemy za wysiłek włożony w organizację dyskoteki, a uczestnikom za wspólne imprezowanie. Z niecierpliwościa czekamy na kolejną imprezę, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


klasy konczace 2

Kolejny rok szkolny juz za nami. 18 czerwca pożegnaliśmy klasy, które zakończyły ekukację w naszej szkole. Najpierw odbyła się uroczysta msza a następnie przeszliśmy do szkoły gdzie podczas uroczystego apelu Pani Dyrektor Grażyna Adamczyk podziękowała wszystkim uczniom za trud włożony w naukę. Najlepsi zostali wyróżnieni upominkami. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.

Z kolei 25 czerwca upragnione wakacje zaczęli uczniowie z pozostałych. Było nie mniej uroczyście, ale z pewnością mniej sentymentalnie. Przecież po wakacjach znowu się spotkamy!


Grill  u Krzysia 2
 Gril u Krzysia (8 zdjęć/zdjęcia)

dyskoteka 8
 Fotki z dyskoteki :) (9 zdjęć/zdjęcia)

W dniu 9 czerwca w naszej szkole po raz ostatni w tym roku szkolnym odbyła się dyskoteka. Organizatorem był samorzad szkolny pod opieką Pana Radka. Zapraszamy do galerii:)


Festyn 2_06_2010 26
 FESTYN 2010 (32 zdjęć/zdjęcia)

Konkurs Najsprawniejszy w Zawodzie 2

XV Regionalny "Najsprawniejszy w Zawodzie" juz za nami. Jak co roku nasi uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami, zdobywając wysokie miejsca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Rajd 24_04_2010 7
 Off-roadowe szaleństwo! (9 zdjęć/zdjęcia)

Wielkanocne_stroiki 4

Tradycyjnie w okresie przedwielkanocnym nasza szkoła była organi-zatorem konkursu kartek i stroków wielkanocnych. W tym roku odbyła się już czwarta edycja konkursu. Otrzymane stroiki były wykonane wieloma ciekawymi technikami, co sprawiało, że wybór tego najlepszego był naprawdę trudny. Przekonajcie się sami w naszej galerii.


Dyskoteka_karnawalowa 6
 Jak karnawał, to zabawa! (16 zdjęć/zdjęcia)

W piątek 12 lutego odbyła się dyskoteka karnawałowa, przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Przez ponad cztery godziny wszyscy świetnie się bawili w rytm najnowszych dyskotekowych hitów.


Knkurs_gwary 5

W dniach od 8 do 11 lutego w naszej szkole kultywowalśmy tradycję obchodów Tygodnia Regionalnego. Organizatorzy zadbali oto, aby poglębianie wiedzy o naszym regonie  stało się okazją do wspólnej zabawy. Gościem specjalnym były Panie z Koła Gospodyń z Głożyn, które przypomiały nam stare śląskie piosenki.


Studniowka w ZSS Rybnik 9
 Pierwsza studniówka w ZSS (31 zdjęć/zdjęcia)

21 stycznia 2010 odbyła się historyczna - pierwsza, studniówka w Zespole Szkół Specjalnych w Rybniku. Sto dni do matury uroczyście zaczęli odliczać uczniowie IIa LO. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej uroczystości.


wigilia_2009 11

W świątecznej atmosferze 22 grudnia w naszej szkole odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne całej społeczności uczniowskiej i pracowników szkoły.
Spotkanie to, było okazją do wspólnego przeżycia wydarzeń, które miały miejsce dwa tysiące lat temu. Przyjście na świat Zbawiciela przedstawione było podczas jasełek, które przygotowali młodzi artyści. Zachwycili całą społeczność szkolną swoimi umiejętnościami aktorskimi, pięknymi strojami i świąteczną scenografią. Oczywiście tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem, zjedliśmy wieczerzę wigilijną, a na koniec wspólnie śpiewaliśmy kolędy.


II Lokalny Miting Jazdy Szybkiej na Lyzwach 20

11 grudnia 2009r. juz po raz drugi Nasza szkoła była organizatorem II Lokalnego Mitingu Jazdy Szybkiej na Łyżwach w Pszowie.

A oto zdjęcia, które ilustrują to wydarzenie :)


Andrzejki 2009 10
 Andrzejki 2009 (11 zdjęć/zdjęcia)

Długo oczekiwane zdjęcia z dyskoteki andrzejkowej juz są :) zapraszamy do galerii!


Dzien_Nauczyciela_14-10-2009r 8

14 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Padło wiele ciepłych słów skierowanych w stronę nauczycieli od osób, które przygotowały część artystyczną.


wymiana_doswiadczen 3

Dzien_Chlopca_2009 13

W dniu 1.10.2009r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopca. Organizatorem był Samorząd Szkolny, którego opiekunami są panowie Tomek i Radek. Wszyscy świetnie się bawili... sami zresztą popatrzcie :)

Dziękujęmy za wspólną zabawę!


Akademia 1
 Pożegnanie klas kończących (12 zdjęć/zdjęcia)

Dnia 10 czerwca 2009r. odbyło się zakończenie roku szkolnego dla klas zawodowych kończących szkołę. W tym dniu uczniowie klas: 2b, 3a, 3ap, 3bp, 3cp, 3dp otrzymali świadectwa ukończenia szkoły oraz podziękowali wychowawcom za  lata wspólnie spędzone w szkole.

Pani dyrektor mgr inż. Grażyna Adamczyk wręczyła nagrody dla wyróżniających się uczniów.


Dzien Sportu 2009 10
  Dzień Sportu 2009 (10 zdjęć/zdjęcia)

1 czerwca 2009r. w naszej szkole odbył się I Dzień Sportu zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Zabawa była przednia! Sami zresztą popatrzcie na zdjęcia!!!


Spotkanie dyrektorow Rybnik 2009 11

W dniach 4 – 7 maja 2009 gościliśmy w Naszej szkole przedstawicieli ze szkół Partnerskich, z którymi współpracujemy od trzech lat w ramach programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”. 


Pokaz OSP Glozyny 31
 Tydzień ekologiczny '2009 (45 zdjęć/zdjęcia)

Tydzień od 20 do 25 kwietnia 2009 został w naszej szkole ogłoszony "Tygodniem Ekologicznym". Z tej okazji odbyła się wiele atrakcji i wydarzeń. Zapraszamy do obejrzenia Galerii zdjęć z tego tygodnia.


Final konkursu NWZ 1

Spotkanie w Niemczech 13

Między 15 a 20 marca 2009r. panie: Basia, Wiesia i Tatiana gościły w Delmenhorst w Niemczech. Wizyta odbyła się w ramach realizowanego od trzech lat programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”. 


wyroznienie 1

Już po raz trzeci Nasza Szkoła była organizatorem konkursu kartek i stroików wielkanocnych. Otrzymaliśmy wiele przepięknych prac, z których zostały wybrane te najbardziej wyjątkowe! Zobaczcie sami jak trudne było to zadanie :)


Najsprawniejszy piekarz - 1 1

Od początku marca do kwietnia 2009 trwa kolejna edycja konkursu "Najsprawniejszy w zawodzie". Nasza szkoła tradycyjnie już bierze udział w tej prestiżowej rywalizacji. Równie tradycyjnie osiągamy w tym konkursie nie małe sukcesy!

Sami zobaczcie jak ciężko trzeba pracować, aby osiągnąć sukces! :)


Kibice 1

W dniu 10 grudnia 2008 roku na lodowisku w Pszowie odbył się I Lokalny Miting w Jeździe Szybkiej na Łyżwach. Głównym organizatorem mitingu była Nasza szkoła.

Gratulujemy wszystkim Zwycięzcom!!! :)


Tydzien_Slaski 9
 Tydzień Śląski 2008/09 (9 zdjęć/zdjęcia)

W dniach od 15 do 18 grudnia 2008 roku już po raz czwarty obchodziliśmy Tydzień Śląski. Również tym razem nie zabrakło ciekawych gości oraz interesujących zajęć kultywujących śląskie tradycje. Było bajkowo, śpiewająco i wesoło, ale również historycznie i smacznie. Tu możecie zobaczyć jak to dokładnie było.


Dzien_Nauczyciela_14-10-2008r 1

Dzień 14 października od 26 lat niezmiennie jest obchodzony jako Święto Edukacji Narodowej, potocznie zwanym Dniem Nauczyciela. W każdej szkole dzień ten jest okazją do wyrażenia wdzięczności nauczycielom za trud i poświęcenie włożone w pracę z młodzieżą. Tak było i w naszej szkole.


akademia powitalna 1
W dniach 29.09 do 3.10.2008 roku Nasza szkoła gościła przedstawicieli krajów partnerskich w ramach programu Sokrates Comenius „Ty i Ja w środowisku”.  Goście przyjechali do nas z trzech różnych stron Europy: Niemiec, Rumunii i Islandii.  


Wizyta w Islandii 19

W dniach od 17 do 23 września 2006 w ramach współpracy partnerskiej szkół odbyło się spotkanie robocze nauczycieli w Akureyri [Islandia]. Jako przedstawiciele Naszej szkoły uczestniczyły w nim Pani Dyrektor Grażyna Adamczyk i Pani Barbara Bauerek.

Oto kilka fotografii z przepięknej wyspy – Islandii.


absolwenci 2007 3
Zapraszamy do zapoznania sie z galerią zdjęć z uroczystego zakończenia roku szkolnego, które zgodnie z tradycją Naszej Szkoły jest jednocześnie pożegnaniem odchodzących klas.


Tydzien slaski 2006-07 6
 Tydzień śląski 2006/07 (18 zdjęć/zdjęcia)

Na początku grudnia 2006roku w naszej szkole odbyły się kolejne obchody Tygodnia Śląskiego. Podczas tygodnia nasi uczniowie poszerzali swoją wiedzę o Śląsku. Działo się wiele! Naszymi gośćmi były Panie z zespołu Biesiada Olzańska z Olzy, które śpiewały śląskie piosenki. Gościem specjalnym Tygodnia Śląskiego był Prezydent Miasta Rybnik Pan Adam Fudali.Ciekawym doświadczeniem była wycieczka do górniczej sztolni w Wodzisławiu Śl. Pozostałe dni poświęciliśmy na przygotowanie potraw typowo śląskich.


Tydzien Comeniusa 6
 Tydzień Comeniusa 2007 (6 zdjęć/zdjęcia)
W pierwszym semestrze roku szkolnego 2006/07 przeprowadziliśmy w naszej szkole "Tydzień Comeniusa". Był to cykl imprez i konkursów, który miał na celu przybliżenie naszym uczniom informacji o krajach współpracujących z naszą placówką w ramach programu Socrates - Comenius.


Dyskoteka szkolna 2006 8
 Dyskoteka szkolna 2006 (8 zdjęć/zdjęcia)
Jak karnawał to tylko zabawa! Dyskoteki szkolne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wszyscy bawili się świetnie! Zobaczcie sami !!!


Konkurs kucharz 2006 1

Nasza Szkoła była organizatorem części praktycznej konkursu, która odbyła się w dniach 28 i 29 marca 2006. Zgłosiło się 11 szkół z następujących miejscowości Bytom, Pszczyna, Katowice, Sosnowiec, Częstochowa, Zawiercie, Mysłowice, Olesno, Chorzów, Czechowice - Dziedzice oraz oczywiście Rybnik w roli gospodarza.

Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że uczennica wchodząca w skład Reprezentacji Naszej Szkoły zdobyła 1 miejsce!

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wkład pracy włożony w realizację zadań.
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. 


Konkurs piekarz cukiernik 21

W dniach 11 i 12 stycznia 2006 r. odbył się finał konkursu Najsprawniejszy w Zawodzie piekarz i cukiernik. Zadania części praktycznej odbyły się 11 stycznia. Zadania części teoretycznej odbyły się 12 stycznia w Naszej Szkole. Uczniowie musieli wykazać się głęboką wiedzą dotyczącą technologii cukiernictwa i piekarnictwa. Po  intelektualnym wysiłku przyszedł czas na odpoczynek i zabawę w Cechu Rzemiosł w Rybniku. Odbyła się tam uroczysta gala, z częścią artystyczną, oficjalnym rozstrzygnięciem konkursu i rozdaniem nagród

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że sukces odnieśli również nasi uczniowie, którzy zdobyli II i III miejsce w zawodzie piekarz oraz dwa wyróżnienia w zawodzie cukiernik. Niezwykle ciekawym osiągnięciem jest zdobycie tytułu "Piekarz Artysta", przez jednego z naszych uczniów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


wigilia 2005 3
 Wigilia szkolna 2005/06 (6 zdjęć/zdjęcia)

Tradycją Naszej szkoły jest wspólne spotkanie przy wigilijnym stole. Dzielimy się opłatkiem i składamy sobie najserdeczniejsze życzenia. Z przyjemnością zajadamy się pysznościami przygotowanymi przez Nasze kucharki. Co roku oglądamy Jasełka w wykonaniu szkolnego kółka teatralnego.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii wykonanych podczas spotkania !!!


ignac 2005-06 2
 Tydzień śląski 2005/06 (34 zdjęć/zdjęcia)
Kolejny już rok obchodziliśmy w naszej szkole "Tydzień Śląski". Ma on na celu kultywowanie  śląskiej ziemi i tego co z nią związane.
 
W czasie trwania "tygodnia śląskiego" w Naszej Szkole odbył się szereg imprez i konkursów. Zapraszamy do zapoznania się z fotodokumentacją wszystkich imprez 


absolwenci 2005 5

I  oto kolejny rok nauki dobiegł końca.
Dla niektórych skończyła się również nauka w Naszej szkole :( Smutno nam będzie bez Was, mamy jednak nadzieję, że czasami wpadniecie odwiedzić starych przyjaciół!!

Zdjęcia będą dla nas wspomnieniem Smile


eTwinning w naszej szkole
 eTwinning (4 zdjęć/zdjęcia)
Jeżeli jesteś zainteresowany jak przebiegały działania Naszej Szkoły w ramach programu eTwinning, to zapraszamy do zapoznania się z galerią, poświęcona właśnie temu zagadnieniu.

Version 2.2.0, BUILD 20070222